فروردین ۴, ۱۴۰۲

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

شهر قروه مجهز به سکوی نمایش تئاتر می‌شود

تئاتر در قروه

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان گفت: در سفرهای شهرستانی علاوه بر دیدار و هم‌اندیشی با اصحاب فرهنگ و هنر, استعدادهای عرصه فرهنگ و هنر نیز کشف می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری بُراق حامیم و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان, علی اصغر دریایی در نشست هم‌اندیشی با اصحاب فرهنگ, هنر, رسانه و فعالان قرآنی شهرستان قروه اظهار داشت: تعامل و هم‌اندیشی با اصحاب فرهنگ و هنر, طراحی و برنامه‌ریزی رویدادها و جشنواره‌ها, کشف استعدادهای عرصه فرهنگ و هنر و تعیین تکلیف طرح‌ها و پروژه‌های عمرانی حوزه فرهنگ و هنر سطح جزو اهداف مهم و راهبردی سفرهای شهرستانی است.

وی افزود: بدون شک نقطه نظرات و دیدگاه‌های اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان‌ها برای اجرا و طراحی جشنواره‌ها, همایش‌ها و کنگره‌ها بسیار حائز اهمیت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با بیان اینکه قروه دارای استعدادهای ناب در همه عرصه‌های فرهنگی و هنری بوده و در شعر آیینی یکی از قطب‌های مطرح در این عرصه است, گفت: هنرمندان بسیار با استعدادی نیز در عرصه‌های دیگر فرهنگی و هنری این شهرستان وجود دارد برگزاری کنسرت‌های موسیقی در ماه‌های اول سال اتفاق بسیار مهمی بود که بایستی تداوم داشته باشد.

وی بیان کرد: با استفاده از اعتبارات کاهش سرمایه‌های اجتماعی و فرهنگی مختص جدول ۱۷ جشنواره‌ها و کنگره‌های پربار و با محتوایی در این شهرستان اجرا شد.

دریایی تمرکززدایی از برنامه‌های فرهنگی و هنری از مراکز استان‌ها به شهرها و روستاها را از جمله برنامه‌های کاری و راهبردی دولت عنوان کرد و یادآور شد: برگزاری همایش سفیران بصیرت در شهر سریش آباد و شعر شمیم ظهور در شهر دلبران نیز از جمله مهمترین برنامه‌های شهرهای کوچک این دوره بود.

وی در رابطه با تکریم ارباب رجوع عرصه فرهنگ و هنر عنوان کرد: تکریم و احترام هنرمندان خط قرمز ماست, در همه عرصه‌ها کرامت و احترام هنرمندان و به‌طور کلی اصحاب فرهنگ, هنر, رسانه و فعالان قرآنی برای ما در اولویت است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خاطر نشان کرد: پلاتوی شهر قروه (سکو و یا محل اجرای تئاتر) که در مقطعی بنا به کم کاری شهرداری قروه به نتیجه نرسیده به صورت جدی پیگیر ساخت آن هستیم.

وی تولید آثار فرهنگی و هنری و اجرای عمومی شهرستان‌ها را بسیار ارزشمند دانست و تأکید کرد: همه نشست‌ها و جلسات اداری عرصه فرهنگ و هنر بایستی منجر به تولید آثار فرهنگی و هنری شود این آثار بایستی در انظار عمومی اجرا و به سمع و نظر مردم برسد و موجبات کاهش آسیب‌های اجتماعی و فرهنگی و همچنین نشاط اجتماعی و امید را در میان مردم ایجاد کند.

دریایی ابراز داشت: همچانکه در شهرستان‌های دیگر نیز به این توافق رسیدیم که در صورت تقبل نیمی از هزینه‌های جشنواره‌ها توسط اعتبارات شهرستانی, جشنواره استانی را در قروه نیز طراحی و برگزار می‌کنیم.

پایان پیام/

منبع: تسنیم

پایگاه خبری بُراق حامیم

You have successfully subscribed to the newsletter

هنگام تلاش برای ارسال درخواست شما خطایی روی داد. لطفا دوباره تلاش کنید.

بُراق حامیم will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.