فروردین ۴, ۱۴۰۲

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

کتاب «قاسمِ حاج‌قاسم» رونمایی شد

کتاب قاسم حاج قاسم

کتاب قاسم حاج قاسم

کتاب «قاسمِ حاج‌قاسم» زندگینامه «شهید وحید زمانی‌نیا»، محافظ سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، در شهرری رونمایی شد.

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، کتاب “قاسم حاج قاسم” نوشته “زینب مولایی” بخشی از زندگی‌نامه داستانی “شهید وحید زمانی نیا” از محافظان وفادار حاج قاسم سلیمانی است. شهید جوان و تازه دامادی که در دو سال آخری که محافظ حاج قاسم بود پا به پای ایشان او را همراهی‌شان کرد. در جنگ پیش آمده در سوریه او از مدافعان حرم آل الله بود و ماموریت‌های زیادی به سوریه داشت. بعد از پایان جنگ داعش به ایران برگشت. حاج قاسم که دوست داشت محافظانش را از مدافعان حرم انتخاب کند او را به عنوان محافظ انتخاب کرد.

در بخش‌هایی از این کتاب، رفتار و منش حاج قاسم در قالب خاطرات وحید و حاج قاسم را می‌خوانیم و با ویژگی‌های رفتاری و اخلاقی شهید وحید زمانی نیا آشنا می‌شویم.

در بخشی از این کتاب آمده است:

“وحید چون علاقه‌ی خاصی به حضرت قاسم(ع) داشت، شب ششم محرم خیلی حال و روزش دیدنی بود. از این تناقض شادی و گریه در روضه خیلی خوشش می‌آمد. یک جور خاصی با سوز و دل برای رفقا تعریف می‌کرد:

– آخ آخ اون موقعی که تو روضه داری دست می‌زنی و گریه می‌کنی، نمی‌دونی چه حالی می‌شم که. اون گل و نقل‌هایی که می‌پاشن، اون رجزی که حضرت قاسم می‌خونه دلم رو پاره پاره می‌کنه، بعضی شب‌ها خوابش رو می‌بینم. اون لحظه‌ای که غم سنگینه، دل اهل حرم سوخته اما سربلندن و افتخار می‌کنن به وجود حضرت قاسم… به به آدم شب شیشم از این همه زیبایی کیف می‌کنه…

همیشه می‌گفت: گلِ قاسمیه با من.

شب ششم برای هیئت‌شان گل می‌خرید. وقتی مداح روضه‌ی را می‌خواند، وحید با حال خوش و اشکی که به چشم داشت گل را پرپر می‌کرد و روی سر عزاداران می‌ریخت. رفقایش زیرچشمی نگاهش می‌کردند انگار روی زمین نبود. یک جوری اشک می‌ریخت که اشک بقیه را هم درمی‌آورد.”

این برنامه به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در سرای محله استخر شهرری با حضور خانواده زمانی‌نای و مسئولان رونمایی شد.

این کتاب نوشته زینب مولایی و مربوط به انتشارات روایت فتح است.

پایان پیام/

منبع: ایمنا

پایگاه خبری بُراق حامیم

You have successfully subscribed to the newsletter

هنگام تلاش برای ارسال درخواست شما خطایی روی داد. لطفا دوباره تلاش کنید.

بُراق حامیم will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.